Дітям за кордон знову проблематично  • Review : 0
  • 0

У розпал травневих бронювань в Овірах знову спостерігається дефіцит бланків, на яких друкуються дитячі проїзні документи (аналог закордонного паспорта дорослих). Проблема, традиційно загострюється ближче до літа, на цей раз застала турагентства вже в березні. «Деякі заявки «висять» місяць, – розповів кореспонденту TourDom.ua директор одного зі столичних турагентств. – В результаті нам довелося повернути людям документи і гроші, щоб вони самостійно зверталися в ОВІР – саме таку рекомендацію дала нам це відомство». Дітям за кордон знову проблематично

В іншій компанії додають: в приватному порядку проїзні документи дійсно видають, але для цього до стандартної ціною в 600 гривень потрібно додати ще 200-300 гривень. А у Криму, наприклад, дитячий проїзний квиток за терміновим тарифом оформляється за 1200-1500 гривень, але отримати його все одно проблематично. «Я кілька разів звертався в ОВІР, і кожен раз отримував наступний відповідь:

бланків немає. Є обмежена кількість для своїх. Мабуть, я і мої клієнти «не свої», – нарікає представник одного з місцевих ТА. Ще гірша ситуація у Дніпропетровську  за словами Лілії Козельської, директора «АСтур», у місцевих Відділах проблема з бланками з вересня 2012 року, і тим, хто подавав документи восени, проїзні документи не видали досі.
На думку ще одного співрозмовника, ажіотаж з нестачею бланків багато в чому створюється штучно. І питання своєчасного оформлення проїзних документів зводиться до особистих домовленостей між турфірмою і співробітниками фірм, що надають посередницькі послуги в цьому питанні, оскільки найчастіше вони ж є і працівниками Вгірфо. «Проблеми легко уникнути, якщо подбати про отримання всіх необхідних документів заздалегідь, а не перед високими датами», – преупреждает Лілія.  Її колеги відзначають: дитячий проїзний документ потрібен тільки тим, кому вже виповнилося 16 років і немає 18 і хто відправляється в Європу в складі дитячої групи – в іншому випадку достатньо вписати дитину в закордонний паспорт батьків. Представники турагентства в Дніпропетровську  також сподіваються, що скоро питання взагалі буде знято, оскільки Постанова Кабінету міністрів України від 13 березня 2013 р. № 185 передбачає, що кожен громадянин України, незалежно від віку, може отримати закордонний паспорт з електронним носієм персональних даних, або звичайний закордонний паспорт. І тоді епопея з дитячими проїзними документами, які в силу малої кількості сторінок і невеликого терміну дії потрібно постійно оформляти заново і до того ж легко підробити, нарешті піде в минуле.

Гарячі путівки, гарячі тури, автобусні тури

Туристичне агентство АС тур запрошує вас скористатися нашими послугами і замовити гарячі тури, тури, автобусні тури, зателефонувавши за телефонами: +38 (067) 563 11 50, +38 (056) 736 12 16

 
 
Leave a review ↓
 
Nobody left any reviews