На замітку  • Review : 0
  • Views: 676
  • 0

Мандрівникові на замітку
Пропонуємо кілька корисних рекомендацій, які зможуть допомогти вам у дорозі.

БУДИНКИ

Постарайтеся підготуватися до подорожі дома. Поцікавтеся яких звичаїв і законів дотримуються в тому місці, де ви збираєтеся відпочити. Якщо ви не будете дотримуватися норм поведінки, прийнятих у цій країні, то це може призвести до конфліктних ситуацій і втрати часу і грошей. За порушення законів ви можете зазнати арешту або тюремного ув'язнення. При цьому ваше громадянство не буде грати ніякої ролі. Завжди необхідно пам'ятати, що закони в різних країнах, особливо мусульманських, можуть істотно відрізнятися від звичних нам. Епідеміологічна ситуація в країні , куди ви придбали путівку, може вимагати від вас зробити додаткових щеплень. Тільки в цьому випадку потрібно пам'ятати,про попередньої вакцинації, щоб міг виробитися у вашому організмі певний імунітет на дане захворювання. На всяк випадок прихопіть звичні вам ліки для різних випадків, наприклад, від головного болю, шлункового розладу, застуди і нежиті і т. п. Якщо ви страждаєте цілою низкою хронічних хвороб — захопіть весь набір медикаментів, які вам були прописані. Треба мати на увазі, що за кордоном медпрепарат відпускається в основному, за рецептами, а в деяких країнах можна з асортименту аптечних ліків побачити лише сушених павуків і змій. Щоб вам легше було орієнтуватися в тій країні, куди ви прямуєте, купіть хороший путівник. Ви будете знати про основні пам'ятки та особливості країни, що в підсумку вам обійдеться значно дешевше, ніж гід, швидка допомога, довідкове бюро і т. п. До того ж написаний він буде зрозумілою для вас мовою. Потрібно вивчити кілька найнеобхідніших фраз на мові тієї країни, куди ви їдете. Тому що англійську мову знають і в нашій країні далеко не всі жителі України, тому він може в скрутну хвилину просто не допомогти. Щоб ваш багаж не загубився і ви змогли відрізнити його від валіз інших людей рекомендується наклеїти на весь багаж яскраві наклейки, які допоможуть вам в аеропорту, поїзді або автобусі. Дуже важливий пункт для мандрівника — це зручне взуття. Подбайте про те, щоб вашим ногам було добре в незвичному вам кліматі, особливо при піших прогулянках на великі відстані.

За хвилину до виходу з дому, треба перевірити:

1. закордонного паспорта;

2.квитки на літак або поїзд, або автобус;

3. туристичний ваучер;

4. поліси страхування;

5. з банку довідку на вивіз валюти (береться у тому випадку, якщо вивозиться більше, ніж 1000 дол. США на людину);

6. на дитину, якщо вона їде з одним з батьків, необхідна довіреність від іншого батька і від батька, і від матері, якщо дитина подорожує без батьків;

7. зробити заздалегідь ксерокопію основних сторінок закордонного паспорта, заповнених інформацією про вас, про ваше місце проживання і т. п. Даний пункт може стати в нагоді у випадку втрати або крадіжки документів або будь-яких інших непередбачених моментів.

В Аеропорту

Не залишайте ні на хвилину без нагляду ваш багаж і знаходьтеся як можна ближче до нього. Необхідні дії до посадки в літак:

1. потрібно ясно, чітко, без помарок заповнити декларацію на митниці. На спеціальних стійках або столиках перед лінією митниці знаходяться бланки декларацій. Її необхідно зберегти до повернення в Україну.

2. треба пройти на митниці контроль з бланками з уже заповненою інформацією. На митниці можна уважно ознайомитися з наявними правилами для вивозу валюти.

3. Реєстрація на рейс відбувається в тому ж крилі, де здійснюється митний контроль.

4. необхідно на стійці реєстрації зареєструватися на рейс і отримати на руки посадковий талон. На центральному табло вказаний номер стійки реєстрації розташованої прямо навпроти номера рейсу вашого літака.

5.потрібно здати всі сумки в багаж. 6. у будь-якій кабіні потрібно пройти паспортний митний контроль.

7. у посадковому талоні вказано номер виходу, через який треба здійснити посадку на ваш рейс літака.

Дії в аеропорту призначення:

1. необхідно пройти паспортний контроль і контроль на митниці. Отримати свій багаж.

2. з будівлі аеропорту потрібно вийти на площу перед аеровокзалом і знайти зустрічаючого вас представника вашої фірми, тієї яка приймає вас в цій країні. В руках у нього буде табличка, з написаними на ній великими літерами назвою фірми. У вашому ваучері написано, фірма яка вас приймає. Представник фірми повинен допомогти вам дістатися в заброньований готель і ознайомити з усією необхідною інформацією по перебуванню в цій країні. Обов'язково дізнайтеся, як звуть цю людину і як з ним зв'язатися.

3. може бути, що ви не знайшли відразу представника вашої фірми, яка повинна зустріти вас в аеропорту. Не переживайте і почекайте його. Він може затриматися або бути зайнятим з іншими туристами.

4. не треба користуватися послугами різноманітних перевізників, які недорого, швидко і з комфортом пропонують вас підвезти, дочекайтеся свого провідника.

5. не поспішайте розмінювати по прибутті, відразу, досить великі суми грошей. Пізніше ви зможете поміняти гроші в інших місцях за більш вигідним курсом. Чеки які вам видали в обмінному пункті рекомендується зберігати.

Готель

1. слідкуйте за вашим багажем при поселенні в готель, не давайте переносити або охороняти ваш багаж стороннім особам.

2. при відсутності в номері сейфа, орендуйте його на рецепції в службі розміщення. В орендованому сейфі потрібно зберігати: ваші закордонні паспорти, квитки на зворотну дорогу на літак, гроші і коштовності. Ксерокопію закордонного паспорта та страховий поліс завжди носіть з собою.

3. не беріть з номера ключі на пляж, в місто або на екскурсії. Ключі повинні здаватися з рук в руки на рецепцію готелю. Якщо ви втратили ключ, негайно повідомте про це адміністратора готелю.

4. у разі, якщо не включається у номері світло, телевізор і кондиціонер зверніть увагу на ваш ключ. До нього повинна бути прикріплена картка з пластику, яка вставляється в панельку всередині кімнати біля вхідних дверей. Електричні прилади автоматично вимикаються, коли ви виходите з кімнати, у тому випадку, якщо ви самостійно забудете це зробити.

5. якщо в номері відкриті двері та вікна, кондиціонери можуть автоматично блокуватися контрольними системами.

6. пам'ятайте, що міні-бар у номері це платна послуга.

7. як правило в готель не дозволяється в номер проносити їжу і напої.

8. зі шведського столу без додаткової оплати не дозволяється виносити їжу і напої за межі ресторану.

9. у готелях годину для розрахунків — 12 годин після полудня. У день від'їзду потрібно звільнити номер і розрахуватися з готелем за додаткові послуги (мінібар, телефон та інше).

Басейн і пляж

1. в першу чергу поселившись в готелі необхідно з'ясувати які платні послуги, а які безкоштовні. Уточніть порядок користування на пляжі і в басейні кріслами, парасольками, шезлонгами і рушниками.

2. у більшості готелів не дозволяється брати з номера на пляж або до басейну ковдри, покривала, рушники і т.п. Деякі готелі надають рушники для пляжного відпочинку, які за кольором значно відрізняються від банних.

3. купатися з милом і шампунем на пляжах та в басейнах суворо заборонено.

4. у перші дні намагайтеся уникати прямих променів сонця. На сонці дуже легко обгоріти і отримати тепловий удар.

5. при прийомі сонячних ванн і до виходу на сонце, після кожного купання використовуйте крем від яскравих палючих променів сонця, що залишають серйозні опіки на тілі. Немає необхідності наносити товстим шаром крем на шкіру, це ні в якому разі не зможе посилити його захисної дії.

6. якщо на дні прибережної пляжної зони можуть перебувати морські їжаки і різні інші тварини з гострими колючками, то необхідно придбати спеціальні сандалі для купання.

7. за буйки не рекомендується запливати, т. к. там кінчається безпечна зона для купання.

8. під час купання не рекомендується триматися за буйки, мотузки, якими вони між собою пов'язані і поплавці. Мікроорганізми, які поселяються на цих предметах можуть викликати гостру алергічну реакцію у людини.

На екскурсіях і на вулиці

1. уникайте гуляти поодинці абсолютно незнайомому місту і місцевості, яка мало населена.

2. на випадок, якщо під час прогулянки хтось загубиться із складу сім'ї або друзів, попередньо обов'язково призначте місце для спільної зустрічі і позначте приблизний час.

3. рекомендується придбати карту тієї місцевості, де розташований готель. Зробіть позначку на карті місця розташування вашого готелю. Це вам зможе допомогти правильно зорієнтуватися, щоб дістатися до готелю або для того, щоб ви могли місцеві жителі допомогти.

4. якщо ви перебуваєте в країні, де проходять вуличні демонстрації або заворушення, їх необхідно уникати.

5. виходячи з готелю в місто не беріть з собою оригінали документів і уникайте носити з собою великі суми грошей в ручних сумочках.

6. слідкуйте за сумками в ресторанах і барах, не вішайте сумки на спинки стільців і не ставте їх на підлогу.

7. звертайте увагу на тих людей, які відволікають вашу увагу. Швидше за все вас намагаються непомітно обікрасти.

8. в автобусному турі попросіть водія не відходити від автобусної стоянки. Пам'ятайте, що водій не несе відповідальності за ваш багаж, який ви залишили в автобусі.

9. відеокамери та фотоапарати притримуйте при ходьбі за ремінець перекинутий через плече. Не просіть сторонніх осіб фотографувати або знімати вас на відео.

10. в країнах з мусульманським віросповіданням без дозволу не фотографуйте різних людей без згоди, особливо жінок. Ви повинні знати, що Коран категорично забороняє будь-яке зображення людини.

11. для входу в мечеті і храми потрібна відповідна одяг. Плечі і ноги обов'язково повинні бути закриті. Для жінок необхідно накрити голову хусткою.

Неприємні ситуації

1. Грабіж або напад. Краще всього не чинити ніякого опору нападнику. Необхідно запам'ятати основні прикмети людини, який на вас напав. Зріст, колір волосся, колір очей, якісь особливі прикмети, одяг та взуття. Постарайтеся запам'ятати в якому напрямку зник нападник. У разі, якщо він був на автомобілі, постарайтеся запам'ятати його колір, марку і номер. Не відкладаючи, терміново, заявіть про подію в найближче відділення поліції.

2. Втрата або крадіжка кредитних карток або дорожніх чеків. Необхідно зателефонувати в свій банк і анулювати чеки або картки, для того, щоб зловмисник не зміг зняти з них гроші. Для швидкого з'єднання з банком випишіть собі телефони гарячої лінії вашого банку і номери кредитних карт.

3. Втрата закордонного паспорта. Необхідно негайно звернутися в поліцію із заявою, там буде складено протокол один з примірників якого буде виданий вам на руки. Наступним кроком буде звернення в посольство або консульство України, куди необхідно звернутися з протоколом з поліції, двома фотографіями для нового документа і двома громадянами України для вашої швидкої ідентифікації.

4. Майте при собі адреси посольств та консульств України за кордоном на непередбачений випадок.

5. Якщо з вами стався нещасний випадок, захворювання або травма, необхідно негайно зателефонувати телефону диспетчеру вашої страхової компанії, який вказаний в страховому полісі. Це може бути офіс розташований в Україні, в тій країні, в якій ви знаходитеся і в найближчій до вас країні. Диспетчеру необхідно повідомити свої прізвище, ім'я та по батькові, назвати номер страхового поліса, уточнити яка допомога вам потрібна. Фінансові документи — чеки за ліки, рахунки за лікування і т. п. обов'язково збережіть і пред'явіть страхової компанії.

Здоров'я

1.Насамперед з'ясуйте, наскільки безпечна для пиття вода в тій країні, куди ви придбали путівку. Необхідно розуміти, що місцеві жителі адаптовані до місцевих умов життя, в тому числі до якості питної води. Цілком може бути, що така питна вода зможе сильно нашкодити і ви проведете відпустку з розладом кишечника. Кращим виходом із сумнівних ситуацій буде придбання очищеної питної води з пляшок. Всі продукти необхідно мити тільки безпечною водою.

2. Руки необхідно ретельно мити з милом дуже часто. При собі вдома і в інших країнах доцільно мати дезінфікуючі серветки. Особливо це відноситься до екзотичних країн.

3. Намагайтеся не купувати з лотків або у торговців на вулиці їжу. Кращим вибором буде харчування в сертифікованих закладах. Якщо якість готової їжі викликає у вас сильні сумніви, то для вашого здоров'я буде краще відмовитися від такої їжі.

4, Якщо ви будете купатися у водоймах, намагайтеся не ковтати воду і не відкривати рот. У прісних водоймах найкраще взагалі не купатися.

5. Контакти з домашніми та дикими тваринами можуть бути безпечними. Тому краще уникати спілкування з ними.

6. Уникайте ходити босоніж.

7. В екзотичних і жарких країнах необхідно навіть маленьку подряпину негайно обробляти і дезінфікувати, так як в такому кліматі найбільш швидко розмножуються мікроорганізми та мікроби.

8. Там, де багато комах необхідно захищатися від них антирепеллентами. Вночі в країнах, де лютують москіти і різні комахи потрібно використовувати спеціальні москітні сітки. Всі кровоссальні комахи — джерела різноманітних хвороб.

9. якщо ви відчули сильне нездужання — нудоту, блювоту, запаморочення, утруднене дихання, шкірні висипання, рідкий стілець, кашель, різні м'язові реакції, то негайно зверніться до лікаря. Самостійне лікування, без нагляду кваліфікованого медперсоналу, може виявитися для вас з тяжкими наслідками.

10. У разі, якщо вам необхідно виїхати в тропіки, де часті випадки захворювання малярією, то необхідно регулярно, без перерви приймати протималярійні препарати. Починати прийом препаратів треба за тиждень до від'їзду в тропіки і закінчувати не раніше ніж через місяць після повернення.

Горящі путівки, гарячі тури, автобусні тури

Туристичне агентство АС тур запрошує вас скористатися нашими послугами і замовити гарячі тури, тури, автобусні тури, зателефонувавши за телефонами: +38 (067) 563 11 50, +38 (056) 736 12 16

 
 
Leave a review ↓
 
Nobody left any reviews